| Dominicc a întrebat:

O mica intrebare despre site-uri

Daca ai un numar de vizitatori mai mare de straini fata de cei rin Ro, este indicat sa scrii si in engleza?

Blogu meu are articole mai mult in romana, dar din ce am vazut pe statistici, am cu 70% mai multi vizitatori din afara.

Am zis sa mai scriu cate un articol si in engleza pe langa cele in romana. Voi ce parere aveti?

As mai putea adauga un plugin de traducere si sa scriu doar in Ro.

blogul http://www.konnstantinc.in/

1 răspuns:
| mixxjim a răspuns:

Poate nu ar strica sa pui si in engleza ceva daca poti. ca ai vizitatori din alte tari nu inseamna musai ca-s straini, probabil sunt romani care locuiesc pe acolo, dar pot avea prieteni, colegi dintre localnici si or povesti despre ce au vazut la tine si daca vor si aia sa vada nu prea pot. traducerea automata e o mare porcarie, incearca tu sa traduci orice articol din engleza in romana si-ai sa vezi ca e de circ. decat sa rida toti de tine mai bine nu mai pui nimic si scrii ce stii si cum stii tu. succes!