| Dominicc a întrebat:

O mica intrebare despre site-uri
Daca ai un numar de vizitatori mai mare de straini fata de cei rin Ro, este indicat sa scrii si in engleza?

Blogu meu are articole mai mult in romana, dar din ce am vazut pe statistici, am cu 70% mai multi vizitatori din afara.

Am zis sa mai scriu cate un articol si in engleza pe langa cele in romana. Voi ce parere aveti?
As mai putea adauga un plugin de traducere si sa scriu doar in Ro.

blogul http://www.konnstantinc.in/

Răspuns Câştigător
| BlueByte a răspuns:

Apropo,este destul de bine realizat.
Da, inceputul este mai greu!
Succes.

2 răspunsuri:
| BlueByte a răspuns:

Parerea mea este ca nu ar fi bine sa scrii in limba engleza, deoarece utilizatorii care iti intra pe site cu siguranta sunt romani, chiar si din afara.Nu imi pot imagina un francez care sa intre pe site-ul tau daca nu stie romana. Avand ceva experienta in domeniu, iti recomand sa ramai la limba romana.

| Dominicc explică (pentru BlueByte):

Salut

cred ca e dn cauza domeniului mai mult
+ ca eu articolele le dau share pe siteuri sau grupuri/pagini de facebook ale strainilor. In mare parte...

de aia am asa mult din afara.

la ultima actualizare aveam 1005 vizit din usa si 350 din Romania.

Romanii nu prea apreciaza ce faci in adevaratul sens, de aia merge pe exterior.

Desigur ca ai si dreptate, voi ramane pe ro. Siteu are abia vreo 2-3 luni. Dar se ridica incet.

Merci

| BlueByte a răspuns (pentru Dominicc):

Apropo,este destul de bine realizat.
Da, inceputul este mai greu!
Succes.