| gondar a întrebat:

O mica intrebare:La ce folosesc Windows XP Service Pack-urile? Sunt un update bun sau rau pentru windows?

Răspuns Câştigător
| ComputerGeek a răspuns:

Daca ai Windows original sunt bine-venite, plus ca s-a auzit ca cica Windows XP nu ar mai fi bun si nu se mai fac actualizari pentru el si de aceea au anuntat sa se mute lumea pe Windows 7. Dar bineinteles asta este doar o tactica ca sa stoarca bani de la cei care inca mai au Windows XP.

Service Pack este de fapt alcatuit din mai multe actualizari pentru windows puse toate la un loc, pe care ei le-au numit Service Pack, nimic special doar ca e bine sa le ai fiindca unele jocuri/programe nu pot merge fara ele.