| Alecsandriii a întrebat:

O pusca cu aer comprimat care sa aiba 190 bari, pusca de vanatoare.
Pretul maxim 3000 lei

4 răspunsuri:
| JackR a răspuns:

Este ilegal sa folosesti pusti cu aer comprimat la vanatoare. Pe langa confiscarea armei si plata despagubirilor pentru orice animal ucisi, te alegi si cu dosar penal si, cel mai probabil, o amenda penala.

| Alecsandriii explică (pentru JackR):

Nu la vanatoare, nu ma apuc sa impus pasari sau mai stiu eu ce, zic o pusca DE vanatoare, adica cu acel model, tip, culoare a lemnului, material, cred ca intelegi unde bat

| JackR a răspuns (pentru Alecsandriii):

Ah, OK. Am inteles, vrei ceva de genul asta:
https://imgur.com/PQwTEzb

| Alecsandriii explică (pentru JackR):

Da