| Katsu a întrebat:

Buna seara, am si eu o intrebare: O pusca de vanatoare cu aer comprimat poate ucide un om? Daca baga teava in gura? Dar glontul sa fie de calibru mic sau alice ce-o fi. Dau funda la cel mai bun raspuns.
Noapte buna!

Răspuns Câştigător
| UTILIZATOR0 a răspuns:

Orice arma raneste iar in urma ranilor,(daca sunt profunde) survine moartea prin hemoragie, corp strain etc.
Daca ar baga cineva pusca de vanatoare in gura si ar trage s-ar putea sa se raneasca urat, ba chiar sa moara daca i-a atins mucoasa sau faringele...

3 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Ma nenea, daca vrei sa te sinucizi, iti recomand sa te duci la vinatoare de mistreti cu pusca cu aer comprimat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai gresit categoria.Aici nu se foloseste nici un fel de pusca de vinatoare.

| ionut236 a răspuns:

In primul rand ai amestecat 2 lucruri pusca de vanatoare este o arma iar cea cu aer comprimat alta arma, da arma cu aer comprimat poate ucide un om dar depinde de calibru, de ex:hatsanul asta http://arme.mldguns.ro/arma_aer_comprimat_hatsan_125-r262.html de cal 6.35 face gaura in osb la 30 m, si se zice ca e letala daca tragi in puncte viate la 1-1.5 m