| Luca_Adrian_1991 a întrebat:

Oare ce sa imi cumpar procesor pentru calculator sau playstation 2... voi ce ziceti?

19 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

PS2 modat cu card de memorie McBoot 64 mb poti sa-ti downloadezi orice joc de pe internet si sa il pui pe un DVD si te joci. O maneta si 2 jocuri: ICO (cd original) si Shadow of the Colossus (copie DVD). PS2-ul e in stare perfecta 300 lei! spune-mi daca vrei

| cristiiiiiii a răspuns:

Daca vrei ps2 baga id meu : cristy94grc
E ultimu model, 2 manete, card, cabluri aferente...si separat dau si jocuri

| Luca_Adrian_1991 explică (pentru cristiiiiiii):

Nu mai vreau pentru ca imi imbunatatesc pc-ulwinking...dar oricum mersi

| TheTimeKiller a răspuns:

Daca iti iei procesor si ai placa video praf si rami putini degeaba. Deci sa ai rami procesor. Recomand sa-ti iei componente pc pentru ca jocurile sunt ieftine('le iei de pe siteul ala). La ps2 dai 100 lei pe joc si daca vrei sa joci jocuri downloadate trebuie modat si unele jocuri nu merg... e aiurea.Am si eu ps2 si am vreo 15 jocuri si nu ma joc pe el pentru ca e mai usor sa deschid pc ul si sa joc pe pc. Iti poti lua si un controler de xbox 360 pentru pc. Si PC ul va tine in loc de consola. Oricum xbox-ul e mai bun ca ps2 si am auzit ca o sa apara halo 4 pe pc. Bafta.

| Luca_Adrian_1991 explică (pentru TheTimeKiller):

Pai am procesor Amd Athlon 3200+ 2.00 Ghz, 2 gb rami, placa video Nvidia GeForce GT 220....cam ce jocuri de ps2 mi-ar merge?

| JaguarSType a răspuns:

Processssor!

| anonimwtf123 a răspuns:

Ps 2
odata ce ai ps2 nu iti mai trebuie pc doar pentru netwinkingeu pentru asta il mai foloseschappysi pentru cs bineinteleslaughing

| Luca_Adrian_1991 explică (pentru anonimwtf123):

Dar e modat al tau?

| TheTimeKiller a răspuns (pentru Luca_Adrian_1991):

Al meu nu e modat. Jocurile pentru ps2 sunt cam ce ti-ar merge tie pe pc acum. Eu am NFS most wanted, Nfs underground 2, un joc in stil GTA, crash n burn, medal of hannor, matrix path of Neo. SI pc meu cu 2 gb ram, prcessor 3.00 GHz placa tot nVidia merg toate jocurile astea+ Prototype(1), bioshock(1) si Dishonored(care a aparut in 2012). Prefer mai mult pc-ul decat ps2-ul. Pentru consola si jocurile sunt mai scumpe si pe ps2 nu se prea lanseaza jocuri. Acum la putere e PC-ul si xbox-ul 360.

| Luca_Adrian_1991 explică (pentru TheTimeKiller):

Pentru jocurile pana in anul 2008 de ps2 ce fel de procesor trebuie pentru pc?

| TheTimeKiller a răspuns (pentru Luca_Adrian_1991):

Cred ca un dual core. Dar sunt jocuri care apar peste 2008 si merg si cu procesor normal (exemplu Dishonored care merge cu 2gb rami si processor 3 ghz la cerinte pe internet cere 4gb rami si procesor dual core) As zice sa-ti iei un procesor I3, I5 sau I7 dar e scump. Poti incerca un quand-core(cu 4 nuclee) dual core are 2. Daca iti iei procesor dual core iti ruleaza binisor jocurile dar sa mai bagi un gb de ram ca placa video e buna.

| Luca_Adrian_1991 explică (pentru TheTimeKiller):

Dar merge procesor de Intel in loc de amd?

| TheTimeKiller a răspuns (pentru Luca_Adrian_1991):

Sincer nu ma pricep prea bine dar cred ca depinde de placa video daca iti suporta procesorul. Daca procesorul este prea mic nu o sa-ti accepte placa video. Uite niste procesoare mai ieftine si bune de la Intel :
http://www.emag.ro/......EK8JDBBBM/ - e dual core ar trebui sa ruleze bine jocurile depinde de grafica.
http://www.emag.ro/......EWZTKBBBM/ -pe asta ar trebui sa-ti ruleze aproape toate jocurile bine.

| TheTimeKiller a răspuns (pentru Luca_Adrian_1991):

Ba da e bun si asta. Dar ai spus ca vrei Intel si ti-am cautat Intel. Daca iti iei procesorul ala trebuie sa ai windows xp sau 7 pe x64 biti.

| Luca_Adrian_1991 explică (pentru TheTimeKiller):

Pai am...dar trebuie sa il reinstalez daca imi pun procesorul ala

| TheTimeKiller a răspuns (pentru Luca_Adrian_1991):

Ai windowsu pe 64 biti? cu 2 gb rami ar trebui sa il ai pe 32. Dar oricum il reinstalezi daca cumperi procesorul.

| Luca_Adrian_1991 explică (pentru TheTimeKiller):

Si daca am de 64 de biti si mai pun ceva rami ce are?

| TheTimeKiller a răspuns (pentru Luca_Adrian_1991):

Windows pe 64 vede 4 gb rami windows pe 32 vede doar 3 gb maxim. Si programele se instaleaza pe 32 biti sua 64 biti altel ai erori...