| anonimathebest a întrebat:

Patesti ceva daca porti bustiera noaptea? Daca da, ce? Mentionez ca am sanii in crestere.

6 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

In timpul somnului este bine ca sa nu te stranga nimic pentru ca circulatia sangelui sa fie buna. Bustiera ar putea sa-ti preseze si sa-ti turteasca sanii. Ea se poarta ziua, ca si sutienul si are rol de sustinere a pieptului.Lasa sanii liberi noaptea!

| Petronela a răspuns:

Nu dar ar fi mai bine sa nu o porti noptea deoarece te poate incomoda.

| katala a răspuns:

Nu patesti nimic; dar e mai sanatos fara; lasa corpul sa respire; noaptea cand dormi (daca nu poti sa dormi dezbracata) se recomanda o tinuta mai lejera, mai larguta.

| Alecsandraa97 a răspuns:

Nu patesti nimic, dar mai bine fara el noapteahappy

| anonimathebest explică:

Dar sunt foarte dezvoltata.Am ca la 12 ani.

| Mara15 a răspuns:

Bustiera purtata seara nu e foarte daunatoare cresterii sanilor, dar seara corpul trebuie SA RESPIRE bustiera poate cauza proble in circulatia sangelui si plamini se expandeaza la fiecare respiratie. Bustiera o sa dauneze!
Si nu cred ca la 10 ani se poarta bustiera.