| anonim_4396 a întrebat:

Pe ce materii se bazeaza profilul filologie si cu ce medie se intra pe aces profil in liceul pedagogic(cea mai mica si cea mai mare medie?

2 răspunsuri:
eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Depinde de localitatea in care esti...la sfarsit de clasa a8-a o sa va dea un catalog cu liceele si profilele acestora si acolo va scie ultima medie cu care s-a intrat anul trecut happy

| arysa a răspuns:

La filologie faci 5 ore romana, 3 ore limba la care esti avansata(de ex engleza), 2 ore limba cealalta(franceza sau germana), latina cam 2 ore, istorie, geografie, pana in clasa a 11-a faci mate, fizica si chimie si apoi nu mai faci, stiinte socio-umane. Se da teza la romana, limba avansata, latina si la alegere geografia/istoria. Iar la medie depinde de la liceu l liceu. O sa va anunte la sfarsitul anului(vin de la diferite licee cu pliante)