| beautiful a întrebat:

Pe clasa 3, am voie sa scriu pe caiet studentesc?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu ti se cere, mai bine foloseste caiete mici. Caietele studentesti se folosesc abia din clasa a V-a, a VI-a, cand exercitiile la matematica sunt foarte lungi, si la romana scrieti foarte mult, incepeti operele (cum este "D-l Goe...", la care aveti mult de scris: caracterizare, momentele subiectului, povestire, etc.).

11 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

E incredibil oameni buni, când eram eu a III-a mă jucam în fân la ţară, fotbal cu o minge vai de mama ei şi beam lapte cu carul. Habar nu aveam ce e ăla calculator, internet sau telefon mobil dar eram aşa fericit. Ăştia la 10 ani pun întrebări pe net. Când mă gândesc că am doar 23 de ani laughing lol. Cât despre caiet... sigur nu vei avea voie.

| ELD a răspuns:

Se spune in clasa a3a...Nu cred ca iti da voiehappy

| evoke a răspuns:

Nu cred ca iti da voie.
De obicei caietele studentesti se folosesc din clasa a5-a big grin

| biiiabyby a răspuns:

Eu in clasa a 3-a foloseam doar un caiet stundentesc, la ora de engleza, ca scriam mult. Dar in rest, nu prea!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scrii cum vreistraight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trec in a cincea si nici eu nu prea stiu daca voi mai scrie pe mici, dar stiu ca in a treia nu scriam pe studentesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

| AaNnCcUuTtZzAa a răspuns:

Din cate stiu eu ...nu!
Noi am inceput sa scriem pe caiet studentesc din clasa a5a!

| cris10flori a răspuns:

Nu din clasa a 5 cam asa big grin

| iRobert125g a răspuns:

Daaaaaaaaa

| uzumaki a răspuns:

nu dar prin a4-a5