| Violetta69 a întrebat:

Pentru a merge la profilul de stiinte ale naturii trebuie sa stii materia de la biologie, chimie si fizica din generala? Funda

5 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Trebuie sa intri la examenul de final-evaluare nationala-clasa a VIII-a.Dar ca sa faci fata in timpul liceului ai nevoie sa stii si biologie, chimie, fizica din generala.Succes!

| Violetta69 explică (pentru ElenaSA):

Stiu si eu cu examenul, lol

| ElenaSA a răspuns (pentru Violetta69):

Te uiti la liceele care au Stiinte ale naturii si s-a intrat cu medie care se apropie de media ta generala pe anii V-VIII, desi anul acesta conteaza foarte mult examenul. Iti faci totusi o idee.In mod sigur exista si licee la care media nu este foarte mare. Te poti uita pe www.admitere.edu.ro Succes!

| vRemi a răspuns:

Nu este nevoie, doar sa treci cu nota mare examenul.

| asdfgh23 a răspuns:

Depinde si ce profesori ai, e bine sa ai o baza din generala la fel si la mate