| Răzvi42 a întrebat:

Pentru casatoria unui cetatean roman cu unul din Africa pe teritoriul Spaniei, ce acte sunt necesare? Funda.

8 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Africa? Care țară?

| Răzvi42 explică (pentru sadrian46):

Burkina faso, ceilalti nu m-au lamurit.

| sadrian46 a răspuns (pentru Răzvi42):

Dacă ești cetățean român, un ofițer al stării civile spaniole nu poate decide asupra unei căsătorii a tale încât ea să fie reunoscută ca atare apoi de către statul român. Deci. nu. Cererea ta d căsătorie va fi refuzată de către Spania.

| lpavel a răspuns:

Unul din persoane trebuie sa aiba cetatenie spaniola, loc de munca cu carte de munca si un domiciliu declarat la primaria orasului in care locuieste! Celalalt doar actele de identitate, va deveni spaniol dupa casatorie...

| Sophieka a răspuns:

Intreaba un notar sau avocat din Spania.

| Sophieka a răspuns:

Nu stiu daca veti reusii sa faceti acest pas daca nu aveti cetatenie Spaniola in primul rand, dupa care un domiciliu.

| DeMicUnCălător a răspuns:

Buletin de identitate și certificatul de naștere

| DovleacTurbat a răspuns:

Țiplă fata, cumetre happy