| anonim_4396 a întrebat:

Pentru ce simți că trăiești?

16 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Eu traiesc pentru soferia pe tir ce ma asteapta, eu m-am nascut sa fiu sofer profesionist.

| valentingb a răspuns:

In general pentru dragoste
iar cand dragoste nu e, o astept
cand nu e dragoste, viata e naspa

| MademoiselleV a răspuns:

Trăiesc pentru muzică şi artă. Pentru că atunci când cânt şi desenez simt că trăiesc.

| fulgerul a răspuns:

Sa platesc facturile!

| TeUrSsCsYtEiUbEsC a răspuns:

Hmm.eu cred ca traim deoarece asa a vrut Elhappy
Ne dam seama ca in viata patim multe lucruri.cum ar fi:
-bucuriile(care nu sunt prea multe)
-necazuri(care sunt destule)
-suferintasadsadsi aia ii cateodata prea multa)
-iubirea(care deseori nu este reciproca)sau este dar se termina uratsad
-muzicaa(eu una nu as putea sa traiesclaughing)
Si alte lucruri bune/frumoase.sau oribile si dureroasesadhappytongue
Uneori simti ca viata este prea dureroasa si uneori iti vine sa zboritongue
Eu asta cred.tu ce crezi? funda?

| BulSxD a răspuns:

Muzica si iubire

| LoveDee03 a răspuns:

Datorita celor care au incercat sa ma distruga,si asa mi-au dat mai multa putere,am invatat sa lupt,sa uit,sa traiesc,cat nu am plans,cat nu am suferit datorita unora cu care ma inteleg de minune acum,am pus la suflet exact ceea ce nu trebuie,cazi,te ridici si maine iti trece,datorita prietenilor mei,datorita celor care nu ma suporta si cu care ajung ca mai tarziu sa rad,in viata ai parte si de bucurii dar si de suferinta,traiesc datorita celor care ma iubesc,credeam ca sunt uitata acolo undeva dar acum am invatat ca nu sunt uitata chiar deloc,cred ca fiecare din noi a trecut prin asa ceva, dar viata le rezolva pe toate, succes!

| TeUrSsCsYtEiUbEsC a răspuns (pentru LoveDee03):

Foarte frumos:X

| LoveDee03 a răspuns (pentru TeUrSsCsYtEiUbEsC):

Multumesc foarte mult,la fel si tie,foarte, foarte frumos, succes!

| IoanaGabe a răspuns:

Pentru mine!
Pentru ca daca Mie nu mi-ar pasa, nici celor lanti nu l-ar pasa de mine!
Si uneori simt ca traiesc pentru nimic!
Dar incerc sa trec peste
Ca doar O Viata ai.NU mai multe sad

| samiZiciPompier a răspuns:

Pentru tine, lumina ochiului meu!

| Omulrational a răspuns:

In mare pentru ca trebuie si pentru ca viata e unica.Cine nu isi doreste sa traiasca e clar ca nu merita sa fie om.

| anonim_4396 explică (pentru Omulrational):

Inseamna ca eu nu merit sa fiu om.

| MadaZuza a răspuns:

Eu simt ca traiesc pentru a ajunge la ceea ce imi doresc!

| DoiNitZaღ a răspuns:

In primul rind simt ca traiesc pentru familie si prieteni ...pentru toate persoanele care tin la mine si pe care le iubesc )))))

| beib93 a răspuns:

Pt a le arata oamenilor cata dragoste le port, pentru a ajuta pe fiecare cu ce pot, pentru a fi alaturi de oricine are nevoie. :*