| sopranaCadaverica a întrebat:

Pentru cei care stau in Bucuresti. Cand mergi cu un autobuz/tramvai pana la capatul liniei, returul se face automat? Adica acelasi sofer/vatman, acelasi autobuz/tramvai? Sau trebuie sa ma dau jos si sa iau altul?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Depinde cum este capatul de linie.
Este unde trebuie sa cobori, dar este si unde vehicolul pur si simplu se intoarce si merge inapoi.
Daca la capatul de linie exista si un loc de garare, atunci se intampla ca vehicolul sa stationeze, iar inapoi sa porneasca alt autobuz, sosit inainte. Schimburile de soferi /vatmani se face, de obicei, la capetele de linie sau la dispeceratele din oras.

| Dalmore a răspuns:

Întrebi șoferul.