| LighteD a întrebat:

Pentru cei care stiu...Pentru a lua bacul asa stiu ca iti trebuie ca la probele pe care le dai sa ai cel putin media 6 ca sa treci. Dar imi explica si mie ceva, de exemplu iei note mari la romana si geografie iar la mate sub 6. dar media celor trei iti da peste 6, treci sau nu?

4 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

Nu treci. Pe langa media aia de 6 de la alea 3, trebuie sa le promovezi pe fiecare-n parte.

| alma1115 a răspuns:

Daca iei la o materie 5 treci dar sa nu iei sub 5, iar toate notele trebuie sa fie media peste 6, deci daca iei la o materie 5 e bine, dar sa nu iei la toate materiile 5 pentru ca nu treci, media trebuie sa fie peste 6. sper ca te-am lamurit

| pissiic a răspuns:

Nu treci, trebuie sa fie la fiecare obiect nota minim 6 :*

| catapandaruocnita a răspuns:

Nu treci deoarece ai picat la mate