| mamarea222111110 a întrebat:

Salut! Aș avea și eu nevoie de un răspuns, daca se poate. Prietena mea a dat bacul anul acesta, dar l-a picat. Ca note a avut 5, 80 la romana, 3 la mate și 6, 50 la geografie... In a doua sesiune trebuie sa dea din nou doar la mate sau și la romana?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este obligatoriu sa sustina examenul doar la materia la care a cazut. In rest este alegerea ei daca mai vrea si la alta materie.
In cererea de inscriere la sesiunea a doua va solicita expres sa-i fie recunoscute notele la cele doua materii sau numai la una.