| anonim_4396 a întrebat:

Pentru cunoscatori, ce prastie de vanatoare imi recomandati? (Nu am mai folosit niciodata o prastie de vanatoare)

Răspuns Câştigător
| Ig0r a răspuns:

Eu am primit-o in doua zile prin curierat rapid. prin posta dureaza 5 zile lucratoare. daca comanzi de la ei, intai intreaba daca o au pe stoc.
bafta!

9 răspunsuri:
| Ig0r a răspuns:

Uita-te pe amazon sau pe ebay.in Romania nu se comercializeaza decat cobra slingshot si inca un model. destul de scumpe si cam slabe pentru vanatoare. bilele pentru ele nu se gasesc si sunt si ele scumpe...
uite un link unde gasesti prastii pentru vanatoare: http://www.barnettcrossbows.com/slingshots/index.html sau aici: http://www.slingshots.com/ daca sapi un pic pe net sigur gasesti mai multe.
bafta!

| Ig0r a răspuns:

Nu pot sa vad filmul. sunt la munca si n-am acces la youtube. iti zic diseara unde gasesti. am o prastie barnett cobra http://www.military-shop.ro/......ett-Cobra. depinde de model. sunt prastii cu zgarci de 6cm care au probabil 60-70lbs forta de tragere. modelele de pe siturile din Romania au in jur de 10 lbs si nu e greu sa tragi (aproximativ 4-5kg forta). prastia nu are catare, deci se trage instinctiv la fel ca la arcurile traditionale. nu ai nevoie de o tinta foarte buna. cu cat exersezi mai mult cu atat vei trage mai precis.

| Ig0r a răspuns:

Nu iti trebuie permis pentru prastie (este considerata arma neletala). dar este interzisa vanatoarea cu ea. pentru vanatoare poti sa folosesti doar arma de foc. daca vrei sa vanezi cu ea poti face inchisoare pentru braconaj. am vazut filmu de pe youtube. habar n-am unde poti sa gasesti de cumparat asa prastie. stilul fluture (albatros) se foloseste si la alte modele de prastie. uite un link: http://www.youtube.com/watch?v=DyzYDip9JTM. daca vrei chiar modelul din filmul tau poti sa o faci singur din otel. cumperi zgarci si e perfect. daca vrei una gata facuta, iti recomand amazon.co.uk. preturi super bune livrare rapida si ieftina.

| Ig0r a răspuns:

Barnett cobra cu stabilizator si suport de mana de pe military-shop.ro
nu stiu ce link ti-am trimis :)) prastia mea e cobra si eu ti-am trimis linkul de la pro-diablo.
http://www. military-shop.ro/Militar/Cadouri-si-Suveniruri/Prastii-Barnett/Prastie-Barnett-Cobra
asta e!

| Ig0r a răspuns:

Pro diablo e cea mai buna de pe piata in Romania.

| Ig0r a răspuns:

Cu siguranta pro diablo e mai buna. are catare si 3 stabilizatoare.

| Ig0r a răspuns:

Ideal ar fi pe un poligon. carrefour a intrerupt constructia supermarketului din orasul meu (SM), asa ca atunci cand am timp merg pe santierul lor abandonat. miercuri-joi trebuie sa imi ajunga arcul pe care l-am comandat, si tot atunci un prieten trebuie sa primeasca pusca cu aer comprimat. asa ca o sa iesim mai rar spre deloc cu prastia. (din cauza asta stiu sigur ca nu iti trebuie permis pentru armele airsoft. laughing

| Ig0r a răspuns:

Data_stelara29102002@yahoo.com

| aroi a răspuns:

Salut incearca aici:http://mercador.ro/bucuresti/?q=prastie dupa mercador mi-am achizitionat si eu o prastie a costat 20 lei foarte buna calitate. FUNDITA?