| Florazul15 a întrebat:

Pentru îndepărtarea petelor galbene de pe tricourile albe, ce este mai bun, Venish sau Clor?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca tricoul e doar alb clor. altfel vei strica restul culorilor

| Florazul15 explică (pentru suntserios):

Are un desen in mijloc, in rest este alb

| suntserios a răspuns (pentru Florazul15):

Daca pui clor pe el strici desenul mai mult ca sigur

| dullcat a răspuns:

Clorul face albul sa devina gri sau galben in timp. Eu sugerez sa incerci cu bicarbonat de sodiu.Eu si mama mea folosim asa, punem direct in masina de spalat in loc de clor, daca avem nevoie sa scapam de pete ingalbenite de la transpiratie etc.

| Florazul15 explică (pentru dullcat):

Mulțumesc,o să încerc așa.

| StrongHeart a răspuns:

Solutia Nufar e foarte buna. Am testat eu pe un hanorac si nu mi-a venit sa cred.