| ady18 a întrebat:

Placa video Asus eah2400pro/htp/256m/a merge si pe Intel celeron de 1, 8 ghz, placa asta e luata de pe un amd de 2, 2 ghz, Help me plss

Răspuns Câştigător
| mudokins78 a răspuns:

Nu are importanţă cine e producătorul. Pe tine te interesează să se potrivească pe slot, (dacă ambele pc-uri sunt pci.)
Şi să instalezi driverul aferent.
Descarci 3dp chip.exe(vezi că trebuie să aibă doar 2mega şi ceva. După ce instalezi executabilul, îţi arată în interfața programului, placa video(modelul) apeşi pe scrisul cu modelul plăcii şi se deschide browserul pentru descărcarea driverului. Succes. Funda?

4 răspunsuri:
| mudokins78 a răspuns:

Dacă ambele pc-uri sunt cu slot de pci, da!
O introduci în slot, instalezi driverul şi gata! Succes.

| ady18 explică (pentru mudokins78):

Am gasit nsite specificatii pe net si scrie : producator chipset AMD

| ady18 explică (pentru mudokins78):

Da si funda happy

| mudokins78 a răspuns (pentru ady18):

Sper că ai rezolvat!
Şi ca un pont,.
Vezi că pe olx găseşti plăci cu 512 sau 1 giga cu 40-50lei, asta aşa ca să ruleze mai bine programele, Youtube-ul, anumite jocuri. Succes.

| mudokins78 a răspuns (pentru ady18):

Nu are importanţă cine e producătorul. Pe tine te interesează să se potrivească pe slot, (dacă ambele pc-uri sunt pci.)
Şi să instalezi driverul aferent.
Descarci 3dp chip.exe(vezi că trebuie să aibă doar 2mega şi ceva. După ce instalezi executabilul, îţi arată în interfața programului, placa video(modelul) apeşi pe scrisul cu modelul plăcii şi se deschide browserul pentru descărcarea driverului. Succes. Funda?