| Ino124 a întrebat:

Pot conduce o barca cu un motor sub cinci cai la 14 ani?

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La 14 anisori poti conduce DOAR o bicicleta sau trotineta, nimic altceva care are motor!

| ReddY25 a răspuns:

14 invers da laughing

| Yuoia a răspuns:

Nu ai voie.

| NisipLaMare a răspuns:

Orice cu motor mecanic terestru sau acvactic iti trebuie permis chiar si la barca.

| suntserios a răspuns (pentru NisipLaMare):

Total gresit

Nu este necesar certificatul de conducator ambarcatiune de agrement cu motor pentru conducerea barcilor dotate cu motor de pana la 5 CP

| NisipLaMare a răspuns (pentru suntserios):

Pai nu a zis exact.Na!

| suntserios a răspuns (pentru NisipLaMare):

Și ce contează ce a zis. Tu zis că "orice" necesita permis

| NisipLaMare a răspuns (pentru suntserios):

Mai citeste bine raspunsul si invata sa scrii macar corect. Orice este in mintea ta pentru ca esti blocat pe cuvantul acela, dar eu nu am scris doar "orice", este o fraza acolo.
Cat despre subiect, pot spune decat sa citeasca in lege exista da si nu acolo.

| goguPatent a răspuns (pentru NisipLaMare):

Orice cu motor mai puțin bărcile sun 5cp și mopedele care nu prind mai mult de 25km/h. Orice nu e totuși orice. Hahaha

| NisipLaMare a răspuns (pentru goguPatent):

Si pentru moped trebuie permis?

| goguPatent a răspuns (pentru NisipLaMare):

Logic. De aia exista categoria AM

| CindreaMihai a răspuns:

Doar daca ai permis pentru barca