| Ishida1 a întrebat:

Pot cumpara un pc in rate daca am doar 3 luni la locul actual de munca? Unele banci cer 1 an vechime+3 luni la actual.Tin sa mentionez ca e primul job deci am doar 3 luni.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru a cumpara in rate trebuie sa intrebi la magazinul de unde vrei sa cumperi, fiecare poate avea reguli proprii privind ratele, nu are nimic de a face cu banca.
La banca intrebi doar daca vrei sa obtii un credit.

| Ishida1 explică (pentru Ioandelasal):

Voiam sa iau de pe pc garage, prin tbi, nu stiam daca trebuie sa mai am vechime pe langa ce am acum.

Răspuns utilizator avertizat