| georgebadin a întrebat:

Pot face un nou abonament la Netflix pe acelasi nume dar cu alt card? Cardul este tot al meu.Mai am o luna gratuit si pot anula oricand?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu! Pe un nume se poate face doar un singur contract cu Netflix!
Dar, daca ai deja contul, poti schimba cardul bancar.

| georgebadin explică (pentru Violleta2022):

Multumesc.

| georgebadin explică (pentru Violleta2022):

Poate m-am exprimat gresit.Mai precis am un abonament standard.Dar de cateva zile am cumparat u tv 4k.Dorescsa fac upgrade la abonamentu actual la cel cu filme 4k sa vad daca merita. Daca nu sa il inchid. Daca sunt in perioada de proba si fac upgrade mai pot sa inchid abonamentul? Va multumesc.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ar trebui sa mearga daca folosesti alt mail si alt card

| TehDevil a răspuns:

Pai cum ar fi sa-ti deschizi conturi la 12 banci, spre exemplu, si mereu dupa luna gratuita sa anulezi contul si sa faci un alt cont, pe un alt card, ca e tot numele tau. Daca ar face asa toata lumea, oare cum ar fi? happy

| georgebadin explică (pentru TehDevil):

Nu la asta mam referit.am schimbat cardul si vreau sa sa fac upgrade la abonamentul de 14 euro, pentru filme 4k.Dar nu stiu daca am viteza necesara sa le pot vedea.sunt in perioada de proba si vreau sa fac upgrade.dar daca nu pot vedea mai pot anula abonamentul nou.multumesc

| georgebadin explică:

Dar si treaba cu cardul ramane valabila.Am alt card acum.