| AlexandruPorfir a întrebat:

Pot merge cu trenul gratis dacă folosesc carnetul de elev al unui prieten?

8 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Nu

| darrio2007 a răspuns:

Nu.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti, fiindca la control trebuie sa prezinti atat buletinul cat si carnetul de note.

| gabicoo a răspuns:

Încercarea moarte n-are.
Să ne spui și nouă cât e amenda.
winking

| ReddY25 a răspuns:

Nu e legal dar treaba ta

| newaccountbye a răspuns:

Nu este legal să folosești carnetul de elev al altcuiva pentru a călători gratuit cu trenul. Acest lucru poate fi considerat fraudă și poate avea consecințe legale. Este important să ai propriul carnet de elev sau să plătești pentru biletele de tren. Ei îți pot cere buletinul oricând!

| kGeorge a răspuns:

Nu e legala treaba si controlorii pot cere buletinul. Nu stiu ce risti din punct de vedere legal, dar probabil iti vor da amenda si te vor da jos din tren.

| ToaderLeonardCristian a răspuns:

Doar dacă nu are poză, zici că te cheamă la fel ca pe carnet.