| grigor3 a întrebat:

Pot sa fac pregatire cu un profesor de listening sa invat engleza? Sau asta nu se poate, adica nu trebuie pregatire? Ce sa imi cumpar, un program ceva sa invat engleza ca lumea in 6 luni sa zicem? Eu stiu asa, adica ma descurc cat de cat, dar as vrea sa cunosc limba mai bine!

2 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

AI nevoie de conversatie, in 6 luni doar prin conversatie prinzi limba, dar iti trebuie un profesor si sa lucrezi zilnic.

| Iunix a răspuns:

Ceva mai bun de atât nu există https://ro.duolingo.com/ Dacă vrei există și aplicație pe telefon, se numește Duolingo.