| anonim_4396 a întrebat:

Pot sa schimb vechea sursa de alimentare de la PC de 230W cu una de 420 W pe care o am din intamplare in casa ca sa nu cumpar una noua?

Răspuns Câştigător
| DirTek a răspuns:

Din moment ce sursa aceea merge, nu este nicio problema daca o schimbi. Din contra, e chiar recomandat sa ai o sursa cat mai mare. O sa te ajute foarte mult in caz ca vrei sa faci upgrade unor piese din PC.

2 răspunsuri:
| Gabriel892 a răspuns:

Da,dar nu o sa te ajute cu nimic la performanta (fara un upgrade total) avand in vedere faptul ca a functionat pe una de 230 de wati.

| Gyuliano a răspuns:

Da! poti sa schimbi fara nici o grija.