| anonim_4396 a întrebat:

Pot sa trimit colete prin posta daca am 14 si buletin?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

DA, poți. Vei avea de completat, formularul de expediere.
La unele oficii poștale, expeditorul unui colet, trebuie să aibă vârsta minimă de 16 ani, dar la altele, nu țin cont de acest aspect, poți avea și 14 ani, însă NU mai puțin de atât.

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Da.

| lBroken69 a răspuns:

Trebuie să ai 18 ani.

| AvramCodrut a răspuns:

Deci pana la urma pun intrebarea din nou: Pot sa trimit colete prin posta daca am 14 si buletin?

| floresdemayo a răspuns (pentru AvramCodrut):

DA, poți. Vei avea de completat, formularul de expediere.
La unele oficii poștale, expeditorul unui colet, trebuie să aibă vârsta minimă de 16 ani, dar la altele, nu țin cont de acest aspect, poți avea și 14 ani, însă NU mai puțin de atât.