| Radandam a întrebat:

Poți continua sa iei bursa sociala chiar dacă ai multe restanțe pe primul semestru? Și dacă da, pot lua pana în sesiunea a 2 a(vara) având multe restanțe? Doar cu condiția sa intru la ore? Sunt la o facultate din cadrul Universității din București. La vara ma mult la alta. Păreri?

4 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Citeste regulementul de acordare a burselor. Il gasesti pe siteul facultatii.

| TFL007 a răspuns:

Sa zici mersi daca treci in anul 2 cu ele laughing) auzi bursa sociala cu restante

| Furnicuta000 a răspuns (pentru TFL007):

La majoritatea facultatilor de stat bursa sociala se acorda oricui se incadreaza in acel venit, indiferent daca are sau nu restante. Chiar si bursa de merit poti lua daca ai o restanta si daca iti iese media peste 8 (sau peste ce medie se acorda in functie de facultate), dar cred ca ar trebui sa ai numai note de 10 in rest pentru ca restanta se pune ca nota 4 sau 3.

| cosmin1324 a răspuns:

Depinde de facultate tbh, eu la UTCN AC anul trecut in semestrul 2 n-am luat bursa sociala din cauza la o restanta. Noroc ca am luat-o in toamna.