| Adyy5 a întrebat:

Poți sa locuiești in Elvetia stiind doar franceza?
Din cate stiu germana,franceza si italiana sunt limbile oficiale, dar germana este cea mai vorbita.
Deci poți locui acolo fara a sti germana, dar franceza?

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

In elvetia se vorbeste alt dialect nu limba gramaticala
https://www.youtube.com/watch?v=8YIJeau4I6A
sunt zone unde se vorbeste germana, dar limba engleza o cunosc mai multi

| minrest a răspuns:

Poti, daca stai in partea franceza, in cantoanele de limba franceza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poți locui, și în China, fără sa știi limba. Dar în Elveția, depinde în ce parte a tarii stai, pentru ca dacă stai la Geneve, se vorbește franceza. Dacă stai la Bern, se vorbește mai mult nemțește și tot asa...