| cal3star a întrebat:

Problema calculator.

Urgent va rog!

Am achizitionat un pc pe piese, totul montat la ei. Insa cum ma mut de pe placa video integrata pe cea dedicata. Mentionez ca am windows 7, placa video e gtx 570.

Totul e ok, bag CD-ul cu drivere de la placa video, inatalez alea, dau restart, si primesc o rezolutie de 640x480 si cred ca sunt 16 culori.

Am intrat la cmd >- dxdiag si nu imi arata nimic la display...

care sa fie problema sau cum pot sa o rezolv, va rog mult

8 răspunsuri:
| TestPetrut a răspuns:

Deci cand deschizi pc dai delet sau F2 cum e la tine si trebuie sa scrie unde in romana sau engleza cum ai tu windows instalat placa video ex:nVIDIA get force 8000 enable adica stii tu ce placa video ai cumparat si daca acolo scrie al nume dai disable depinde ce limba ai la windows mult succeshee hee

| cal3star explică (pentru TestPetrut):

Tu zici altceva. Adica am acolo in Bios 3 alegeri daca vreau.
Onboard
PCI Express
PCI

e setata pe PCI Express adica pentru placa video dedicata nu cea integrata

| TestPetrut a răspuns (pentru cal3star):

Aa atunci am inteles gresitlaughing dar sper sa-ti rezolvi problema
ca e naspa sa o ai asa.

| cal3star explică (pentru TestPetrut):

Pai ce naiba am cumparato ca sa stau pe cea integrata, am dat o carca de bani pe ea

| TestPetrut a răspuns:

Scuze de emoticon laughing

| 0nlyMe a răspuns:

Cauta pe net alte drivere. Se poate sa fie din cauza asta.

| cal3star explică (pentru 0nlyMe):

Am intrat pe nVIDIA si degeaba. Am mentionat sus ca am incercat si cu cele de pe cd si cele de pe net

| theLOVEsc a răspuns:

Poti sa pui intrebarea ta aici pot ca ai mai multe sanse de reusite nu ca aici : http://www.linkmania.ro/forums/index.php?showforum=323