| Ioan_Angelo_1992 a întrebat:

Procesor Intel® Pentium® Dual Core G860 SandyBridge, 3000MHz, Bus 1333, 3MB, socket 1155, Box imi ruleaza jocuri gen Gta 4 daca-l iau? Dau funda daca e bun

6 răspunsuri:
| Violente a răspuns:

Procesorul constituie si are rolul de a incarca texturile in momentul in care intri in aglomeratii, gen jocuri Hitman Absolution care sunt optimizate pentru grupuri de circa 1000 de persoane. Placa video conteaza 70% intr-un joc, deci daca ai o placa video decenta pe acel procesor eu zic ca il vei rula medium cu un FPS decent.

| Violente a răspuns:

@Bassmusic nu vorbi prostii, stii ce inseamna FullHD? 1920x rezolutie plus HDMI pe un monitor de 23-24. Poti sa ai HD 7850 pe care eu o detin pe un ATHLON X3 3.30 mult mai bun decat procesorul prezentat de el lucrand pe 3 nuclee si de abia joc totul pe ULTRA, in aglomeratii si in jocuri optimizate pentru grupuri de pana la 1000 persoane scad de la 50 FPS la 25.

| WholeWorld a răspuns:

E un procesor bunicel dar nu conteaza doar procesorul si cred ca stii ca ai nevoie macar de 2 gb ram acolo si cel putin o placa de 512 mb...
In fine, eu nu-ti recomand sa joci gta 4 pentru ca e plin de buguri si poti sa ai i7 si cu gtx ca tot nu-l joci calumea oh go on.
Cauta pe google canirunit si fa un test pentru gta 4, dar iti recomand sa nu joci gta 4 oh go on. E de 2 ori mai bun san andreeass.

| bassmusic a răspuns:

Iti ruleaza aproape orice joc aparut pana in prezent la rezolutie Full HD. Placa video este cea mai inportanta. Bafta!

| ionutzwk a răspuns:

Sigur iti merge!

| Ioan_Angelo_1992 explică:

Mi-am luat si procesorul si placa video Msi nVidia 630GT si merg unele jocuri la resolutie max. si se misca bine!