| dolyan a întrebat:

Pt cei din Bucuresti. Ce parcuri, obiective turistice as putea vedea si eu in buc? Am 5 zile la dispozitie si este atat de mare, sunt atat de multe de vazut, ca nu ma pot hotara. Daca se poate sa imi spuneti si cum sa ajung (zona). Multumesc

Răspuns Câştigător
| Laura a răspuns:

Cel mai frumos parc în opinia mea e Herăstrăul. Din centru (Piața Romană) poți lua 133-ul/331-ul (de pe partea cu coloanele) 4 stații și încă una cu 133-ul dacă vrei să ajungi la Arcul de Triumf (sau confund 133-ul cu 131-ul). Alte parcuri: Tineretului (iei 381 4 stații tot din Romană de pe partea opusă cu coloanele), Cișmigiu, mergi cu pejosul, nu stau acum să-ți explic cum, întrebi și tu, Izvor, e lângă Cișmigiu. Muzee: Antipa, e pe Kisselef, de Istorie (puțin mai încolo de Izvor), de Artă, care e în Piața Revoluției. Tot acolo e și Ateneul. Îți mai spun?

2 răspunsuri:
| Radu1 a răspuns:

Palatul lui Jiji Becali...