| random1620 a întrebat:

Recomandari de adblocker pentru chrome?
(adica eu aveam o extensie dar in ultimele zile imi tot apar reclame pe site-uri, chiar si pe yt. Evident ca mi-am mai pus si alte extensii dar nu merg...)

9 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Adblock Plus blocheaza aproape orice, inclusiv toate reclamele de pe Youtube.

| random1620 explică (pentru NLS):

Pe acela il aveam deja. Nu functioneaza de cateva zile...

| NLS a răspuns (pentru random1620):

La mine functioneaza perfect (cand e activat, pentru ca am zile cand ma simt generos cu youtuberii preferati pe care ii urmaresc, si il dezactivez, sa poată castiga procent din afisarea reclamelor)
Insa acum de exemplu, e activ, si nu am reclame nicaieri.
Esti sigur ca nu l ai dezactivat din greseala?

| random1620 explică (pentru NLS):

Cum aflu daca l-am dezactivat? Adica cand il verific spune ca are acces la toate site-urile...

| Yuoia a răspuns (pentru random1620):

Si eu m-am gandit ca ti s-a dezactivat.
In brovser, sus in dreapta ai trei puncte. Intri acolo la setari/extensii. Si vezi.

| Gnomzy a răspuns:

Https://chrome.google.com/......kkbiglidom
AdBlocker for chrome

Reclamele de pe Youtube vin de la monetizarea videoclipurilor, nu pot fi blocate cu un adblocker.
Totuși, recomand să schimbi browserul, eu folosesc Brave și nu am reclame laughing

| random1620 explică (pentru Gnomzy):

Aveam deja adblocker-ul asta si nu functioneaza/
Plus, reclamele de pe yt pot fi blocate, mie nu mi-au aparut de mult timp dar din nou de cateva zile nu-mi mai merge adblocker-ul normal

| omaniparmeum a răspuns:

Eu folosesc ublock origin