| Ax3LdeV a întrebat:

S-a intamplat ceva cu chrome (reinstalat si tot asa merge) videoclipurile apar sub bara de la windows
ex: https://i.imgur.com/F7ZFlK2.png

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

My Computer nu este explorator de fisier, doar foloseste file explorer.
Pe screenshot-ul pus de tine se vede browser-ul Chrome pornit, setari pornite, player pornit, etc.
Zapaceala totala, doar ce ai vrut tu nu s-a realizat.
Seteaza-ti playerul sa porneasca totdeauna in full screen, nu maximalizat.

12 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

O parte din text este sub bara de windows fiindca nu se foloseste modul corect de vizualizare
Tu folosesti redarea este in CADRU total (maximalizat), pentru care subtitrarea este prea jos calculat si acoperit de bara.
Trebuie sa folosesti modul "full screen" (inseamna ecran plin), iar bara va disparea.

| Ax3LdeV explică (pentru Bula):

Este in full screen

| Bula a răspuns (pentru Ax3LdeV):

Nu este!
In full screen DISPARE absolut tot altceva de pe ecran, inclusiv toate meniurile, exceptiile fiind doar programele care cer "afisare intotdeauna deasupra". Bara windows nu face parte din aceasta categorie.

Incearca sa dai dublu click pe film. Daca dispare bara, atunci am avut dreptate, te-ai uitat in fereastra mare.

| Ax3LdeV explică (pentru Bula):

Problema a fost rezolvata trebuia inchis windows explorer

| Bula a răspuns (pentru Ax3LdeV):

Deci, am avut dreptate, nu a fost full screen...

| Ax3LdeV explică (pentru Bula):

Nu era o problema din windows, trebuia dat ctr alt del si inchis window explorer

| Bula a răspuns (pentru Ax3LdeV):

De ce folosesti doua browsere? Deodata?
Nu poti sti ce minuni apar, niciodata. big grin

| Ax3LdeV explică (pentru Bula):

Ironia e ca nu e brouser ci explorator de fisier gen my computer

| Ax3LdeV explică (pentru Bula):

Bine colegule de TPU vad ca nu ne putem lamuri happy. Meriti funda ai fost activ in problema mea

| Bula a răspuns (pentru Ax3LdeV):

Invata:
Asa cum unii oameni nu se potrivesc in acelasi loc, asa sunt si programe care nu merg impreuna, in acelasi timp.
Daca ai repornit sistemul, atunci conflictul s-a eliminat din oficiu.

Eu ti-am scris cauza conflictului.

| Ax3LdeV explică (pentru Bula):

Fiind un laptop bunisor de la un timp nu mai dai refresh si nici nu te gandesti ca un restart sau inchiderea altor programe ar putea cauza probleme.
Aici e linkul cum mi-am rezolvat problema https://www.youtube.com/watch?v=o4OdF3VzA1o

| Bula a răspuns (pentru Ax3LdeV):

My Computer nu este explorator de fisier, doar foloseste file explorer.
Pe screenshot-ul pus de tine se vede browser-ul Chrome pornit, setari pornite, player pornit, etc.
Zapaceala totala, doar ce ai vrut tu nu s-a realizat.
Seteaza-ti playerul sa porneasca totdeauna in full screen, nu maximalizat.

Răspuns utilizator avertizat