| Dragos1477 a întrebat:

Cat costa o amenda daca nu ai bilet de tramvai?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In Bucuresti suprataxa este de 80 de lei :

http://stbsa.ro/suprataxa

| anonim_4396 a răspuns (pentru mi25):

Pai de Bucuresti vorbesc si eu. Stirea pe care mi-ai trimis-o este referitor la Bucuresti.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de fiecare localitate in care exista tramvai, amenzile pentru contraventiile la transportul local in comun se stabilesc prin hotarare a Consiliului local.

| Iote a răspuns:

500 am vazut si eu cand am fost in Bucuresti. Era unul langa mine fara bilet. Mai facea si galagie ca e mare amenda. Pentru 1, 3 lei cat era atunci...

| CIaudiu a răspuns:

500 stiam