| grigor3 a întrebat:

Sa zicem ca lucrez undeva part-timer, ca sa ma angajez altundeva trebuie neaparat sa-mi dau demisia de acolo? nu pot sa ma angajez asa sa vad daca ma descurc si apoi sa-mi dau demisia acolo? macar o saptamana sa pot lucra asa ca sa vad daca merita sa raman acolo si sa demisionez de acolo?

5 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Chiar si cu acte, poti sa ai mai multe job-uri deodata; nu exista o limita in privinta aceasta.

| AlexCristi97 a răspuns:

Poti lucra part time in doua locuri doar ca e obositor si nu castigi mai bine pe un post cu norma intreaga decat din doua part-time-uri?

| Lola05 a răspuns:

Dacă faci față cu programul, poți lucra și în 7 locuri odată. Nu scrie nicăieri că trebuie să fii angajat într-un singur loc.

| Ivy86 a răspuns:

Poți lucra în mai multe locuri part-time, sau part-time + alt loc full time.
Dar nu poți lucra în 2 locuri full time (e ilegal și nu e posibil ☺️)

| danutz2006 a răspuns:

Poti lucra in ambele locuri simultan.
Este perfect legal.