| Wordofthat999999 a întrebat:

Salut! Vi se pare normal sa lucrezi toata saptamana fara o zi libera? Eu lucrez 7 zile pe saptamana, 8 ore si lucrez si duminica si sch 2 de luni pana sambata. Practic am doar 2 zile libere pe luna si inainte sa ma angajez aici nu mi-au spus ca voi lucra si duminica fara nici o zi libera pe saptamana la sch 1. Eu primesc spor de weekwend si nu sunt platita la dublu. Ce sa fac sa ma angajez in alta parte? Chiar nu stiu ce sa fac, dar nu mai suport sa vin si in timpul liber macar o zi libera pe saptamana, e obositor.

10 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ce sa fac sa ma angajez in alta parte?
Să cauți.

| Freya1 a răspuns:

Cauta intre timp alt loc de munca, stabilește un interviu cand nu esti la munca si daca te ia dati demisia.

| anonimg a răspuns:

"Ce sa fac sa ma angajez in alta parte?"
Nu trebuie sa cauti sa te angajezi in alta parte. Trebuie sa pui piciorul in prag, sa iti faci curaj, si sa iti respecti tu drepturile daca angajatorul nu o face. Restul lasa in seama lui Dumnezeu.

| Dismally a răspuns:

Nu, nu este normal deloc. Cauta alt loc de munca mai bine, acolo esti exploatata.

| Iote a răspuns:

Nu stiai ca e loc de munca "cu foc continuu"?
In ce domeniu lucrezi?

| Wordofthat999999 explică (pentru Iote):

Fabrica de mase plastice, problema e ca inainte sa ma angajez mi-au zis cu totul altceva si mi-am luat teapa.

| Iote a răspuns (pentru Wordofthat999999):

Si toxic!
Schimba locul de munca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e legal in primul randrolling on the floor care te-a fraierit?

| Dyalema a răspuns:

Și eu am lucrat așa la un magazin alimentar timp de 5 ani! Înainte lucrasem la altul unde aveam program duminica de dimineața până seara iar lunea la 7 mă întorceam la lucru. Ce urât a fost! Și nici nu eram plătită bine, doar cu minimul pe economie. Consider ca mi-am pierdut tinerețea acolo! Ori te lași de locul ăsta de muncă, ori îți cauți altul înainte. Oricum este bine. Dar te rog, nu te mai lăsa exploatat/a. Neapărat schimbă ceva.

| radualmasan a răspuns:

Schimba jobul, sau tara.