| anonim_4396 a întrebat:

Sal,am luat o trusa medicala pentru masina, iar cand am ajuns acasa si am desfacut-o am constatat ca lipsesc 2-3 lucruri care le arata pe imaginea cutiiei, ce pot face? nu ii pot da la protectia consumatorului?laughing

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In mod normal trusa trebuie sa aiba un inventar si dupa acela sa verifici daca este completa sau nu.
De asemenea continutul trusei medicale de prim ajutor este prevazut in Ordinul MS nr.987/2007, fiind obligatoriu sa contina si si o Listã cu conţinutul trusei. Daca nu contine si aceasta lista ori continutul nu este conform listei abia atunci te poti adresa la protectia consumatorului.
Totusi, inainte de a reclama protectiei consumatorului, trebuie sa incerci o rezolvare amiabila, respectiv s-o completeze ori sa-ti dea alta completa.

1 răspuns:
| bubulex a răspuns:

Acea trusa trebuie sa stea sigilata, nu trebuie desfacuta decat in cazul folosirii iar apoi trebuie inlocuita. Ar trebui sa cumperi alta acum.