| Marin46 a întrebat:

Sal cand am intrat in "start" in "run" si am scris dxdiag si acolo la procesor imi apare asa:Intel Pentium 4 3.00Ghz(2 CPUs) ce inseamna 2CPUs ala inseamna ca am dual core? funda si repede!

4 răspunsuri:
| PaulCCraciun a răspuns:

Ai procesor cu 2 nuclee, Intel pentium e diferit de Intel core 2 duo, cu toate ca ambele au 2 nuclee. UseR4EveR, stai in banca ta, nu stii nimic. ce tb au ram-ii cu proc-u? daca scrie clar 2CPUs, la tine aia sunt ram-ii? nu am dat raspunsul ala pentru funda, ca nu sunt un disperat precum UseR4EveR,am vrut doar sa te elucidez!

| alexno2 a răspuns:

Deodata ce e pentium 4 nu are cum sa fie dualcore.eu am dualcore si tot asa apare si la mine 2(cpus) deci procesorul tau nu este dualcore.

| alexno2 a răspuns:

Da ba asta.ma inveti tu pe mine acum laughing lasate ma frate si ce ai tu cu userii? poate vor sa ajute vii aici si te dai mare auzi la el ai vazut tu pentium4 cu 2 nuclee du-te ma si te culca multumesc.

| UseR4EveR a răspuns:

Nu e pentium 4 ala e de la rami ii drr2! funda eu am fost primul duel core e pentium tu ai pentium 4!