| YoOYoO a întrebat:

Sal'tare!
Cum pot sa,, dezaharisesc" mierea. Nu imi place sa fie tare...
Astept raspunsuri!

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Pui într-un recipient cu apă rece ca apoi să-l pui la foc foarte mic până la obținerea unui fluid consistent.
Pa, pa.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Invelesti borcanul intr-o carpa curata, il pui intr-o cratita cu apa (ai grija sa nu pluteasca, ci sa stea pe fundul cratitei) si fierbi la foc mic toata inventia. Asta, pana cand mierea redevine transparenta. Cand ai terminat, o muti intr-un alt borcan, curat, iar cand iei din ea, nu mai bagi in borcan lingura cu care ai mancat miere, pana nu o speli si o stergi bine.

| LorenzoSweetxXx a răspuns:

Mierea nu se dezahariseste doar se zahareaza...dar nu scade din tariea si nu prea e indicat sa faci asta ditrugi multe din propietatile ei

| QueenOfHearts a răspuns:

Pui borcanul cu miere in apa calda. poate o sa fie nevoie sa schimbi apa de vreo 2 ori pana devine iar fluida dar reusesti sigur.

| m3m0 a răspuns:

Bago-n apa laughing

| YoOYoO explică (pentru m3m0):

Vrei sa dai mai multe detalii despre intrebare?

| m3m0 a răspuns (pentru YoOYoO):

Nu mersi, glumeam si eu