| Stefan_Bagdan_1985 a întrebat:

Sal'tare! Fratilor,mi s-a terminat un parfum,care imi place mie foarte mult forma sticlutei,are forma de trabuc,mi se pare mie speciala,in fine! Acuma eu ce vreau sa va intreb pe voi,vreau sa introduc in el,altfel de parfum,am eu unu marfa intr-o sticluta, si nu prea am idee cum sa il umplu cu parfumul ala? Are cineva vreo idee buna? Eu am o idee cu seringa, dar nu cred ca merge...si avand in vedere ca nu am una prin casa,nu ma vad eu la farmacie sa ma duc sa imi cumpar una,sa zica farmacista ca o iau sa ma droghez cu etnobotanice!laughingDeci,astept orice fel de idee,buna sau rea, sau aiurita, sau cum o fii?! Multam' fain si bafto dello delloooo!

Răspuns Câştigător
| Krsz a răspuns:

Desfaci usor cu cutitul partea de metal si ramai doar cu sticla. pui parfumul dorit si apoi strangi metalul acela binehappy am facut o data asa dar pentru o farsalaughing spor

| Stefan_Bagdan_1985 explică (pentru Krsz):

Am incercat cum ai zis tu,dar nu a mers,m-am enervat si am auncat-o pe geam,da-o naibii de sticluta! mersi de raspuns! Oricum, eram curios daca mergea cu seringa, adica sa vad cum smecheresc astia de la "Europa" parfumurile, adica cum baga apa in el, ca sa zica e mai mult! Pune un pic de parfum, nici 5 ml,dar esenta,ca sa miroasa un pic acolo,si dupa aia baga apa distilata,amesteca si dau tepe la fraerii care cumpara de la ei! Cand ii auzi,"ieftin,ieftin,hai ca iti mai las ceva la el",pana la urma, il iei la pret de nimic, oricum, ce iti vinde ala? Sticluta, niste apa si urma de parfum! Deci am ajuns la altfel de concluzie:sa nu ne mai incredem in toti fraerii cand ne zic ca e ieftin si bun, ca nu e asa! Bafto dello dellooo!

| Krsz a răspuns (pentru Stefan_Bagdan_1985):

Nu ai pentru cehappy

8 răspunsuri:
| Reek54 a răspuns:

Nu prea e o idee buna sa pui un parfum in sticluta altui parfum.

| DimLight a răspuns:

Ba frate esti nebun? laughing cum sa creada caa te droghezi sunt atatia oameni care fac injectii la particular, oricum crezi ca pe alea le intereseaza pentru ce iti trebuie tie? nu stiu daca poti sa umpli asa cum zici tu insa trebuie sa speli bine sticla aia veche de parfum altfel risti sa strici aroma parfumului.iar pentru asta trebuie sa dai jos capul ala si poate nici de pus inapoi la loc nu mai poti dar iti poti umple sticla in mod sigur

| Stefan_Bagdan_1985 explică (pentru DimLight):

Pai mi s-a intamplat, am fost odata cam acum vreo 4-5 ani,sa cumpar pentru mama,sa isi faca moldamin,sau nu siu ce fel de injectie,ca nu stiu ce boala avea atunci(raceala puternica sau ceva de genu',imi aduc aminte),si m-am dus la farmacie si i-am zis lu' aia,buna ziua... vreau si eu o seringa,cutare,cutare,cat costa,alea alea,si mi-a aruncat o privire de parca a auzit vreo veste care a devastat-o moral,de parca i-am zis "doamna,am auzit ca a murit mata,azi dimineata", si se uita asa de ciudat pe mine, cu toate ca nu cerusem seringa din aia de insulina, de isi fac diabeticii, ii cerusem mai mare, de 2 mi se pare, asa se numsesc, seringa de 2, mililitri(ml) cred! In fine, mi-a dat, dar nu o sa uit figura ei, cand i-am cerut o simpla seringa!

| fear1234567 a răspuns:

Pai cred ca ai putea cu seringa daca ii scoti tamburusul pe care apesi...

| Stefan_Bagdan_1985 explică (pentru fear1234567):

Daaa,normal ca-i scot capisonul ala sau tamburus pe care apesi!

| ρinkie a răspuns:

Doamne ce nebuna e farmacista asta, cum sa creada ca te droghezi? Atata timp cat ii dai bani pentru ea parerea mea e ca nu o intereseaza ce faci cu ea, corect? straight face