| Stefan_Bagdan_1985 a întrebat:

Sal'tare oameni buni,va rog ajutati-ma si pe mine,stie cineva site-uri unde pot discuta probleme despre jocuri,adica probleme mai detaliate? Va rog din suflet,ca am un joc care are o problema,am pus problema si pe "TPU", dar nu am rezolvat nimic! Intrebarea e cea despre "problema rezolutiei in Call of duty modern warfare 2 si 3"! Sper ca pe site-uri care se ocupa cu astfel de comentarii si solutii ajutatoare,poate rezolv naibii, problema! Bafto dello dellooo!

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Zi ce se intampla cu grafica? Asigurate ca ai placa video buna, ca cerintele se incadreaza in joc si pc sa nu fie slaba placa video sau procesorul.

| Stefan_Bagdan_1985 explică (pentru mgtow):

NUUUU,frate,deci,in primul rand am jocul asta si anume Call of duty mw si 2 si 3, il am si pe primul,dar nu l-am mai jucat de mult,dar nu vreau sa il sterg, deci il am de cand a aparut, ce draq, si mi-a mers brici, mai ales la multiplayer pe Tehnogods, il jucam pe rezolutie 800x600 si restul la mediu,si imi mergea si se vedea super-bine,deci nu e de la placa video sau ceva de genu din pc-ul meu,chiar daca nu e foarte performant,dar e ok daca pot juca la rezolutia asta! Si acum vreo cateva zile,am instalat un **** de joc, si anume Chronicles of Riddick, nu mi-a placut, si l-am dezinstalat, dupa ce l-am sters, am observat ca imi dereglase rezolutia pc-ului.Am setat-o cum era la loc din control panel, si anume la "recommanded", la cea mai mare rezolutie 1366x768, dar cand am intrat in joc, in call of duty, am observat ca pe rezolutia pe care eram 800x600, care mi se vedea calumea pe tot ecranul,acum se vedea nici pe jumatate de ecran,adica foarte mica, si trebuie sa il dau pe rezolutie mai mare ca sa se vada ca inainte, dar am lag cand joc, si nu e bine, ca ma enerveaza, vreau doar o rezolvare care sa faca in asa fel incat cand dau pe rezolutia care eram inainte si anume 800x600, sa se vada mare pe tot ecranul,si nu mic cum e acum,intelegi ce zic? Scuze ca m-am repetat de mai multe ori! Nu stiu ce sa fac,l-am scanat cu antivirusul,plus de asta mai am un program si anume "malwarebite", si nu mi-a gasit nimic, nici virus, nici nu mi l-a reparat, l-am scanat si reparat si cu TuneUp Utillities 2012, ca il am de la cineva cu licenta,si tot nimic,tot la fel e! Am cautat si pe google,dar nu am gasit rezolvare la problema,poate nu am formulat eu cum trebuie ca sa gaseasca ce vreau,in fine, nu stiu ce sa fac! Sa il dezinstalez si sa instalez, iar nu vreau ca pierd tot din joc, arme, rank, nebunii si alte smecherii!

| mgtow a răspuns (pentru Stefan_Bagdan_1985):

Daca la setariie jocului nu poti face nimic unica sansa ramane la reinstalare si iti zice ca poti salva datele jocului asa cele online raman intr-un folder si cand il reinstalezi nu pierzi nimic.

| Stefan_Bagdan_1985 explică (pentru mgtow):

Dar daca mai dai copy/paste crack-ului peste joc, ca inca il mai ai, oare rezolv ceva? tu ce zici?

| mgtow a răspuns (pentru Stefan_Bagdan_1985):

Cand in reinstalezi?

| DeianVendetta a răspuns:

Ai putea intra pe forumurile Call of Duty internaționale sau poate găsești și românești. În al doilea rând ar trebui să verifici cerințele de sistem (system requirements) ca să afli dacă sistemul tău e compatibil și eventual dacă îndeplinești condițiile recomandate.