| anonim_4396 a întrebat:

Am acasa un model de fisa de inscriere la liceu si scrie intr-o casuta,, media teze nationale".Ce trabuie sa scriu in acea casuta?

Răspuns Câştigător
| Adixuuu a răspuns:

Acel camp este completat de catre scoala tot ce trebuie tu sa faci este sa completezi codurile liceelor

4 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Nu trebuie sa scrii nimic, nicaieri. Fisele pentru optiuni vin la scoala, gata completate cu toate notele si mediile necesare. Tu si cu unul dintre parinti (obligatoriu) nu veti avea decat sa completati codurile pentru optiuni.

| 8mariastar a răspuns:

Dupa ce aflice note ai luat la romana si le matematica la evaluare faci media la acele 2 note si ce nota iti iese scrii in casuta aia

| Adixuuu a răspuns:

Adica te duci cu mama ta sau tatal verifici daca datele introduse sunt corecte si completezi codurile respective nimic mai mult
P.S. nu s-au tinut sedinte in care sa va explice? asa ar fi normal

| 7uPCR7 a răspuns:

Scrii media dintre nota obtinuta la evaluarea nationala la romana si la mate..de ex la romana ai luat 9 si la mate 10. iar tu tebuie sa scrii in casuta 9.50 deoarece asta e media dintre ele doua.dar nu uita pune si zecimalele la nota si in casuta si cand faci media aritmetica..cum ar fi x.50 y.90 cred ca m-ai inteles!