| alex_1884 a întrebat:

Sal tpu.Am si eu o mare problema care ma scoate din sarite.
De la un moment dat am o problema cu toate browser-ul(de fpat cu toate). Adica atunci cand intru si scriu pe google9si nu numai pur si simplu bara de sus a browser-ului care e albastra se umbreste si ma intrerupe din scris (la fel se intampla si cand ma uit pe poze, cand dau scroll) totul se blocheaza si numai pot face nicio actiune pana nu dau iar click si imi reiau activitatea...dar tot asa face, o data la 1 min 2 se umbreste.
Aveti aici 2 poze cu problema. Am incercuit bara ca sa vedeti mai usor.
1. Poza cu bara care este normala http://postimg.org/image/p1we2tk85/
2.Poza cu bara umbrita http://postimg.org/image/o2hmb0w5n/

Va rog sa ma ajutati ca deja ma dispera.Se umbreste continuu.Normal ca cel care ma va ajuta va primi Funda.

Răspuns Câştigător
| Osirius a răspuns:

Asta inseamna ca ai un proces in background cu "drepturi" mai mari decat toate programele si chestia asta ti se va intampla in orice alt program, nu doar browser.
Chestia asta apare cand instalezi un program/joc/soft etc sau e un virus.

| alex_1884 explică (pentru Osirius):

Virus nu este ca am scanat.ce pot face cum imi dau seama de acel proces cu "drepturi"? acum 5 min am instalat alt Windows si tot asa face.fii mai explicit te rog. explica-mi ce sa fac si ce program sa nu instalez.e enervanta chestia deja. ajuta-ma te rog.

| Osirius a răspuns (pentru alex_1884):

Nu stiu ce sa zic...mai ales daca zici ca abia ai instalat windowsul.
Iti apare vreo avertizare ceva in taskbar in dreaptea?
Spre exemplu te poate avertiza sa faci update, sa activezi firewallu sau sa-ti pui antivirus, chiar si de activarea windowsului si la fiecare avertizare din asta te scoate din programul in care esti in acel moment.
Cel mai bine poti observa procesele din Taskmanager (ctrl + alt + del sau click dreapta pe taskbar). Arunci o privire asupra aplicatiilor, mai ales daca e windowsul nou si nu ai instalat absolut nimic decat browserul, vezi ce procese ti se par dubioase si le poti inchide. Iar daca ai W7 poti sa le localizezi si folderul.

| alex_1884 explică (pentru Osirius):

In sfarsit am gasit acel proces care imi facea figura asta.Era de fapt un prmitor de semnal de wireless. Sper ca intelegi la ce ma refer.Primesc semnal din camera lu` taicameu.De 4 ani am mers cu acelasi dispozitiv iar acum am schimbat cu unul mai bun.Dar se pare ca nu tot ce-i nou e si bun.Acum l-am bagat inapoi pe cel care l-am avut din 2009 si merge perfect.Mersi frumos.Meriti funda din plin.