| viperady a întrebat:

Sal TPU, am si eu o problema in legatura cu un CD pentru XBOX 360. Am cumparat WWE 13 cam acum 1 luna. a mers perfect pana acum 2 saptamani, cand il bag si intru in joc imi arata ca se incarca si ramane blocat... cand incerc sa-l instalez cam pe la 50% imi zice " can't read this disc.it may be scratched or dirty.Clean the distk with a soft cloth and try again" ce trebuie sa fac? Va rog ajutati-ma

2 răspunsuri:
| YoNoMember a răspuns:

Zice ca nu iti citeste discul si ca ar fi o copie nu originalu.Cel mai bine dezinstaleaza wwe 13 pe care l-ai avut pe xbox, dai un restart(daca vrei scaneaza undeva cd cu wwe 13 ) baga inapoi si instaleaza-l. Vezi ce se intampla. Daca nu merge si zici ca ai cumparat cd acum 1 luna du-te la locul de unde ai luat cd-ul cu garantia(daca ti-a dat-o) si spune-le ca iti da eroare la el.
Alta varianta ar fi ca s-a virusat xbox-ul sau cd... Poate ai bagat vreun cd virusat si pe urma asta si l-a infectat pe tot.
Mult noroc!

| viperady explică:

Pai eu tot ce am avut a fost cumparat original... deci nu prea cred ca e virusat, garantie nu am sad si nu este instalat in el pentru pe la 50% imi da eroarea cu "can't read this disc.it may be scratched or dirty.Clean the distk with a soft cloth and try again"... crying alte idei?