| Ewals a întrebat:

Salut TPU, ce acte îmi trebuie pentru schimbarea buletinului expirat? E necesar prezenta unui părinte nefiind proprietar pe imobil? Mulțumesc

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Îți trebuie buletinul vechi, certificatul de naștere și obligatoriu prezența acelui adult care are locuința pe numele lui, și deci neapărat să vină și cu actul de vânzare-cumpărare care atestă că acesta este proprietarul locuinței. Iar tu să te duci îmbrăcat frumos sau cum îți place.