| ToPBosS a întrebat:

Sall am si eu o intrebare am windows7 si e cam full C-u si E-u si asta imi cam afecteaza si internetul ce as putea sa fac sa mearga mai repede?

Răspuns Câştigător
| Kei a răspuns:

Dafuq. S-a sters tot raspunsul. Il mai scriu o data.
Deci de duci in C, apoi in Windows, apoi in TEMP. Stergi tot ce ai acolo si ar trebui sa ti se elibereze o buuuuuna parte din memorie.
In rest...vezi ce mai poti sterge... poze, chestii pe care daca la descarci in Chrome se salveaza in C daca nu umbli prin preferinte. poate programe de care nu ai nevoie etc. Sa imi zici daca a mers.

| ToPBosS explică (pentru Kei):

Cand intru in c dau la temp da imi zice ca nu am permisiunea sa intru in el. Ce sa fac sa intru in el?

| ToPBosS explică (pentru ToPBosS):

A gt am rezolvat problema si mia eliberat cam 1ga mersi de raspuns.

| Kei a răspuns (pentru ToPBosS):

Nicio problema. E bine dacaa mersbig grin

10 răspunsuri:
| Sihastrul a răspuns:

Clic dreapta pe computer\proprietati\protectie sistem\configurare\bifezi dezactivare protectie sistem\apply\ok.
Curatat de fisierele inutile, defragmentat...
http://youtu.be/Y9gWm_XLd04
http://youtu.be/5g3nMrLUQHo
http://youtu.be/5cxdPAaMeRo

| rocketguy3321 a răspuns:

Nu are nicio legatura viteza internetului cu spatiul pe care il ai tu ramas. Cum spunea cineva la raspunsuri, se poate sa ai probleme la sectiunea de cache, dar in cazuri extreme (adica sa mai ai memorie libera pe C de genul zecilor de Mb, hai sa fim seriosi: windows7 arata bara rosie de la cativa Gb in jos, probabil ca la asta se refera baiatu'). Ce ai tu e probabil problema cu programele pe care le ai instalate, cu care vine tot cacatul pe care il poti gasi pe internet.
Din faptul ca ai instalat win7 inteleg ca nu e pentium I calculatorul, deci probabil nici hdd-ul nu e de 110mb. Cel mai probabil dupa o curatare manuala de poze vechi, filme deja vazute, dezinstalarea a cel mai probabil zeci de programe inutile, si dupa un scan cu antivirusul, o sa vezi o schimbare!
Sper ca ti-am fost de ajutor! Si noroc cu PC-ul!

| sylar2007 a răspuns:

Mai sterge din ce e acolo, si foloseste si un cleaner

| Alexintunecatul a răspuns:

Mai scapa din programele care nu iti folosesc... da si tu o defragmentare..PS:daca ai hdd plin asta nu dauneaza cu nimic la viteza internetului!

| Kei a răspuns (pentru Alexintunecatul):

Hmmhmmm n-as prea zice. Daca C-ul este plin, toate site-urile ti se afiseaza aiurea. Pe youtube nu mai poti sa vezi niciun film. Cel putin cand vine vorba de C. Pentru alt disk nu stiu ce sa zic. Am avut aceeasi problema doar cu Claughing

| eusicumine_4355 a răspuns:

Amice, uite o varianta mult mai simpla si mai utila. Te duci pe nenea goagal si scrii
Ccleaner
descarci programelul, si il instalezi, rulezi un full scan si se ocupa el de restul. O zii buna

| Kei a răspuns:

Te duci in C