| pufindonm2 a întrebat:

SAll! Deci, ce-i care se lupta in wresling Randy Orton, John Cena si asa mai departe, joaca un rol? Adica ei nu se bat pe bune doar se prefac cand i-au pumni si fac actiune? Va rog raspundeti-mi!

Răspuns Câştigător
| pdannysan13 a răspuns:

Poti sa zici ca joaca un rol, dar totusi ramane periculos.
toate miscarile sunt repetate si exersate. normal nu se poate ca un om sa sare de pe niste scari de vreo 2-3m si sa nu pateasca nimic. ringul este facut din ceva special care este elastic.
de multe ori nu se lovesc cu adevarat,sau lovitura este redusa (gandeste la lovitura The Slap')
tombstone piledriver facut de The Undertaker, daca te uiti capul adversarului este deasupra genunchiului lui Undertaker. normal,o astfel de lovitura ar rupe gatul oponentului.
deci este un teatru,dar unul cu risc.
de obicei la meciurile mari (Wrestlemania) o sa vezi ca chiar se lovesc,si nu se menajeaza dar nu este real. ramane, totusi, periculos.

13 răspunsuri:
| AdiSR a răspuns:

Pură actorie. Uită-te la clipul ăsta: http://www.youtube.com/watch?v=cynVTT_fnHw
Şi sunt multe pe net, caută să vezi

| ionutVUVUZELA a răspuns:

Cum a zis si puta ala 90 la suta e fake dar mai sunt si momente adevarate cum ar fi la meciurile no dq cand se lovesc cu scari cand rup mese etc.atunci iti dai seama ca nu e fake ca doar le curge sange urat

| AoiTori a răspuns:

Daca te uiti atent ai sa vezi ca la cate lovituri iau tot nu le iese borsu' pe nas... uneori ma inteb cum va puteti uita la asta...X~X

| Ondine a răspuns:

Stiu ca ai un idol cred printre cei enumerati, dar iti dau vestea proasta ca Wreslingul este trucat. Daca ai observat, cat se bat ei primesc foarte multi pumni de exemplu in gura si nu le curge sange si arena este moale. Poti zice ca nu este trucat in totalitate ( in procente- trucat cam 30% ). Sper ca te-am ajutat.Bafta!
Funda?

| Theaxniz a răspuns:

Cand isi dau pumni se prefac, dar miscarile sunt adevarate, cu pumnul dau incet sau pe langa pentru ca a fost interzis sa dai cu pumnul tare in adversar, dar sunt meciuri in wrestling in care isi sparg capul acelea sunt meciuri fara reguli si e permis sangele si sa dai tare cu pumnul

| SevrajBoy a răspuns:

Da. Am inteles ca 70% e fake, 30% e real.
Unele cazaturi, lovituri, nu pot fi si ele mimate. laughing

| Alyboy a răspuns:

Uneori da, adica nu au ce sa simuleze cand sar

| OupS a răspuns:

Joaca un rol.
uitate mai atent cand dau cu pumnul sau piciorul si ai sa veyi k simuleaza
funda?

| ph3on1x_9001 a răspuns:

Da 90% din wrestling este fake(facatura, fals) happy

| smeimas a răspuns:

Exact.Se prefac.Fac un sou unii dintre ei in real sunt prieteni de exemplu Jon Cena si The Rock se "bat" si sunt prieteni.

| Stelistul_Raul_1996 a răspuns:

Mah joaca un rol da unele miscari s adevarate unele nu-s ada wreslingu ii adevarat ca in aprilie o venit in in Bucuresti si am fost si am vaut cum so batut cena cu sheamus si orton cu the mizz ii adevarat

| Stelistul_Raul_1996 a răspuns:

Mah poti sa-mi dai panglica

| sebi2012 a răspuns:

Da rezlingu e mai mult fictiune foarte putine scene sunt adevarate