| Andy953 a întrebat:

Sall! nu stiu ce am patit astazi la calculator ca ci cand am venit de la scoala am aprins calculatorul si am vazut ca calculatorul mergea dar nu imi arata nimic pe monitor imi scia doar no signal detected (eu am pus o placa vide Nvidia la calculatorul me )si cand am scos cablul de la portul placi video noi si l-am pus an portul placi ancorporata pe placa de baza a mers! si vreau sa stiu cum sa fac sa pot conecta din nou placa video schimbata! dau fundoi!

Răspuns Câştigător
| neghina a răspuns:

Daca ai noroc sa nu se fi ars placa e bine
incearca scoate placa din slotu ei curata bine si placa si slotu unde vine ea bagata
si cu rami sa faci tot la fel
ii scotii de acolo ii cureti pe pinii aia de ii are acolo si in slot apoi le bagi inapoi daca nu merge nici acum inseamna ca s-a ars placa video
toate astea le faci fara cablu de alimentare in elbig grin
pentru mai multi detalii :vally_the_spy

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Probabil vechea placa video e avariata de nu iti mai merge

| Parintele a răspuns:

Dezinstaleaza driverul de la placa incorporata si instaleaza-l pe cel de la placa noua. Sau Unele biosuri au si setari in acest sens, la modul ca din Bios poti sa alegi ce placa sa folosesti.

Răspuns utilizator avertizat
| adytzoi a răspuns:

Ai probleme la placa video nVIDIA

| Speedo a răspuns:

Inainte de orice scoate pc-ul din priza. Daca au fost caderi de tensiune mai pot aparea erori de genul asta. Daca asa nu merge intra in bios si dezactiveaza placa video onboard. Daca este dezactivata atunci desfa pc-ul si verifica daca placa video sta bine in slot(scoate-o si bag-o iar).