| azoteu2020 a întrebat:

Sall TPU, am 16 ani si fac sala de 7 luni sunt destul de masiv cu ceva masa musculara dar vreau sa ma definesc mai mult la brate si sa am pieptu mai mare si definit, e in regula daca iau creatina sau exista alte subst sau ceva de genu pentru definire? Pt raspunsu cel mai convingator primeste funda!

3 răspunsuri:
| AdrenalinTm a răspuns:

Incearca cu greutati mai mari repetari mai putine serii mai multe grupei de muschi dorite, creatina doar retine apa in muschi deci trebuie sa bei si foarte multa apa cu substante nu o sa fi mai definit decat pe moment exercitiile te fac mai definit si manca inainte cu o ora 2 de a merge la sala ceva cu proteine multe (carne porc, banane)daca faci de 7 luni sti ce ai nevoie

| miTzuliK93 a răspuns:

E in regula daca o iei regulat, si nu bagi in tine ca fomistu'. tongue Dar nu ti-o recomand.

Ai putea lua proteine sau alte suplimente in schimb. Creatina ar trebui sa fie ultima optiune.

| FLuturas1albastru4 a răspuns:

Proteine, dar optează mai mult pentru lucrarea mușchilor respectivi