| PetreV a întrebat:

Vreau sa ma ajutati cu ceva happy este vorba despre musculatura ( definire si slabire ). Fac sala de ceva timp am 17 ani si 77 de kg si 1, 72 ( cam multe kg pentru inaltimea mea ) si sunt facut am bratele mari si pieptu super masiv si un strat mic de burta big grin laughing si vreau sa imi definesc musculatura ...as vrea sa stiu ce exerciti sa fac, cate si + ce sa mananc. Astept raspuns happy DAU SI FUNDA DEAIA laughing

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Exercitiile raman la fel, altfel dai jos si din masa musculara.

Doar ca acum faci asa :

- adaugi cardio dupa fiecare antrenament cu greutati ( alergat pe banda de preferat )
- adaugi antrenamente doar de cardio (1 ora cardio )
- mananci mai putini carbohidrati si mai putine grasimi ( carbohidrati doar dimineata si inainte de antrenament, dupa antrenament si seara ii inlocuiesti cu salate )
- nicio masa fara proteine ( piept de pui, piept de curcan, etc., carnea doar fiarta sau pe gratar, doar branza degresata si in cantitati mici, ouale doar fierte )