| 1DobreMihai1 a întrebat:

Am ca tema la engleza sa fac 3 scrisori : una sami descriu locuinta, camera, familia, a 2-a sa-i spun unui prieten ca am plecat intr-un oras strain si sa-l descriu si a 3-a sa spun ce am facut in vacanta.
OK problema mea este ca nu-s tiu acele cuvinte cheie de la inceput si sfarsit,, dear... " si mai sunt cateva si al sfarsit.
Daca imi puteti da un site cu ele sau sa mi le spuneti as fi recunoscator!
Ms anticipat!

1 răspuns:
| Hellp a răspuns:

Tu ai de scris 3 scrisori 'informal'
Pentru început e ok cu Dear.
La sfârşit poţi spune With love, sau love sau Take care, Yours forever big grin